Filtry na instalacjach wewnętrznych sieci wodociągowej#1

W ostatnich latach obserwujemy wzrost zainteresowania montażem filtrów na wewnętrznych instalacjach wodociągowych na potrzeby wody do picia (kawa, herbata, soki), do gotowania pożywienia oraz w przetwórstwie spożywczym.

Filtry takie skutecznie usuwają wszystkie substancje mineralne i organiczne z wody, jednocześnie usuwając także sole mineralne, które są naturalnym składnikiem wody a nie jej zanieczyszczeniem. Woda z kranu zawiera cała gamę potrzebnych dla organizmu mikro- i makroelementów. Woda po filtrze (szczególnie tym z odwróconą osmozą) przypomina swym składem wodę destylowaną. Twardość wody  spada praktycznie do zera.

Miękka woda pozbawiona soli mineralnych może być znacznie większym zagrożeniem dla organizmu, niż woda twarda.

Wg aktualnego Rozporządzenia Ministra Zdrowia, twardość wody przeznaczonej do picia powinna wynosić minimum 60 mg/dm3 CaCO3.

Już w latach 70-tych stwierdzono negatywny wpływ miękkiej wody na serce i stan naczyń krwionośnych. U osób pijących taką wodę śmiertelność z powodu chorób serca jest o 20% wyższa.

Woda dostarcza jedynie 10% dziennego zapotrzebowania na składniki mineralne, jednak ich przyswajanie przez organizm jest kilkakrotnie wyższe niż z pożywienia, ponieważ są łatwo adsorbowane w przewodzie pokarmowym. Magnez zawarty w wodzie wchłania się 30 razy lepiej niż zawarty w pożywieniu.

Znaczną utratę magnezu i innych pierwiastków powoduje również gotowanie pożywienia w miękkiej wodzie.

Ta strona używa plików cookies

Tutaj można uzyskać więcej informacji na ich temat oraz naszej Polityki prywatności-

Polityka prywatności

Wyrażam zgodę na instalację i używanie