Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji STAR-WiK sp. z o.o. informuje, że w dniach od 07-21.09.2022 r. wystąpią przerwy w dostawie wody w ul. Sobieskiego. Za utrudnienia PRZEPRASZAMY.

Zużyte maseczki i rękawiczki należy wyrzucać do pojemników na odpady zmieszane

Codzienny problem branży wodno-kanalizacyjnej staje się jeszcze bardziej uciążliwy w czasie pandemii koronawirusa, chodzi o rękawiczki, maseczki oraz mokre chusteczki wyrzucane do toalet.

Nasilenie problemu zaobserwowano w wielu miastach, dlatego już teraz apelujemy do mieszkańców Starogardu Gdańskiego o wyrzucanie tych odpadów do pojemników na odpady zmieszane.

Niestety wiele osób wyrzuca te środki ochrony do kanalizacji. Takie działanie niesie za sobą ryzyko awarii i zatorów. Poza tym w okresie epidemii pracownicy przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych boją się usuwać tego typu odpady.

To nie tylko zmartwienie naszego kraju. Europejska Federacja Krajowych Organizacji Wod-Kan (EurEau) wezwała nawet Komisję Europejską do uwzględnienia sieci kanalizacyjnych w katalogu obiektów wymagających usuwania odpadów. EurEau chce, aby wrzucanie do toalet rękawiczek, chusteczek i innych produktów tego rodzaju uznano za zaśmiecanie, co w konsekwencji mogłoby kończyć się nałożeniem mandatu za takie zachowania.

PAMIĘTAJ! ŚMIECI NIE MOGĄ LĄDOWAĆ W SIECI.