UWAGA! 22 listopada w godzinach 22:00-23:00 na terenie miasta, może nastąpić obniżenie ciśnienia wody. Za utrudnienia przepraszamy.

Światowy Dzień Wody 2022

22 marca obchodzimy ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 22 grudnia 1992 r. Światowy Dzień Wody. Odbywa się on co w celu uświadomienia, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów.

Tegoroczne hasło dotyczy wód podziemnych.  GROUNDWATER - MAKING THE INVISIBLE VISIBLE. Chodzi o to, żeby uczynić widocznym, to czego nie widać. Wody gruntowe
są niewidoczne, ale ich wpływ jest widoczny wszędzie. Poza zasięgiem wzroku, pod naszymi stopami, wody gruntowe to ukryty skarb, który wzbogaca nasze życie.

W miarę nasilania się zmian klimatycznych wody gruntowe będą stawały się coraz bardziej krytyczne.

Musimy współpracować, aby w zrównoważony sposób zarządzać tym cennym zasobem.

Wody gruntowe mogą być poza zasięgiem wzroku, ale nie mogą być zapomniane.

Oszczędzanie wody powinno być naturalnym działaniem w zwykłych gospodarstwach domowych.

Wodę należy chronić, nie wolno jej marnować, zatruwać ściekami, które nie trafiają, tak jak powinny, do kanalizacji. Niedopuszczalne jest zaśmiecanie rzek, jezior, zbiorników wodnych, kanalizacji śmieciami oraz odpadami.

Nie możemy sobie pozwolić na czekanie aż zabraknie nam wody. Każdy z nas ma do odegrania pewną rolę.

W ramach tegorocznych obchodów nasze Przedsiębiorstwo przygotowało konkurs dla najmłodszych na piosenkę o wodzie. Regulamin ukaże się wkrótce na naszej stronie.

Ponadto zapraszamy osoby indywidualne do wzięcia udziału w ogólnoświatowym jednominutowym wyzwaniu. Szczegóły na stronie  https://www.worldwaterday.org/